Ürün Açıklamaları

Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı renklendirilmiş mikro granül taneciklerinden oluşan dekoratif uzun ömürlü iç ve dış cephe kaplamasıdır. Binaların iç ve dış cephelerinde, ham sıva, beton, brüt beton, ytong, ahşap, tuğla, etenit, sunta, cam ve eski boyalı yüzeylerde dekoratif ve koruyucu olarak güvenle kullanılabilir.

KAPLAMA ALANI

Tek katta                     : 13-16 m2/25 kg

Tüketim yüzey ve uygulama şekline göre değişebilir

UYGULAMA ŞEKLİ

Yüzey temiz ve kuru olmalıdır, varsa ince çatlaklar macun yardımı ile giderilmelidir, uygulanacak renge uyumlu astar ile zemin astarlanmalıdır. 8-10 saat beklendikten sonra Mikro mineral püskürtme aparatı ile dairesel hareketlerle 30-40 cm mesafeden uygulanır.

KURUMA SÜRESİ

24 saat (dış etkenlere karşı tam dayanım için 7 gün)

İNCELTME

Su ( 25 kg lık ambalaja 0,5 kg su ilave edilerek karıştırılır ve uygulamaya hazırlanır)

AMBALAJ ŞEKLİ

25 kg plastik kovalarda

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

+5C° altında uygulama tavsiye edilmez. Ürün 0 C° altında ve +40 C° üzerinde ve açık alanlarda depolanmamalıdır.

Mikro Mineralin depolanma ömrü uygun koşullar sağlandığında ( kapalı ortamda ambalajı açılmadan, aşırı güneş ve dondan koruyarak) max.24 aydır. Uygulama esnasında ton farklılıklarını önlemek için aynı şarj numaralı üretimlerin kullanılmasına dikkat edilmeli. Uygulama sonrasında yağmur yağması halinde uygulanmış yüzey korunmalı ve uygulama yapılmamalı. Şiddetli rüzgâr veya aşırı sıcak havalarda direkt güneş ışığı altında uygulama yapmaktan kaçınılmalı. Uygulama yapılırken püskürtme aparatı kompresör basınç birimi 8-9 bar olmalıdır.

Ürün Modelleri