Ürün Açıklamaları

Bekoteks Isı, Ses, Yangın ve Neme Karşı Yüksek Yalıtım Özellikli Sıva, gözenekli ve nefes alabilen açık hücreli hafifleştirilmiş agregalardan, volkanik ve yapay taşlardan, inorganik maddelerden oluşur. Su ile karıştırıldığında harç formunu alan yapısı ile ısı, ses, yangın yalıtımı sağlayan, nem, küf ve mantar oluşumunu engelleyen doğal bir yalıtım malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

Yapıların iç ve dış cephelerinde, yeni yapılarda tuğla, bims, gaz beton, brüt beton üzerine, kara-kaba sıva gerektirmeden direkt uygulanır.

HAZIRLANIŞI

50 lt bir kap içerisine istenilen malzeme kıvamına göre 12 veya 13 litre temiz su ile torbanın tamamı tek seferde karıştırılarak harç yapılmalıdır. Karıştırma işlemi mikser veya betonyer ile 4-5 dakika sürmelidir. Karıştırdığımız malzememiz 4-5 dakika dinlendirilmelidir.

UYGULAMA

Ön hazırlık çalışmaları yapılan yüzeye karıştırma ve dinlendirme sürelerine uyularak hazırlanan malzeme yüzeye mala veya pistonlu kara sıva makinesi ile uygulanabilir. İstenilen kalınlık ( en az 2 cm olmak şartıyla ) anolar kullanılarak iki seferde elde edilir. Tek seferde elde edilen kalınlıkta çatlama, sarkma veya dökülme olabilir. İlk kat ile son kat arasında 24 saat beklenilmelidir. Son kat uygulama yapıldıktan sonra anolar çıkarılarak yerleri doldurulmalıdır ve yüzey tirfillenerek boya veya diğer dekoratif ürünler uygulanabilir hale getirilmelidir. Tam kuruma 25 C 48 saat, test kuruması 25 C 28 gündür.