Ürün Açıklamaları

Bekoteks Isı, Ses, Yangın ve Neme Karşı Yüksek Yalıtım Özellikli Şap, gözenekli ve nefes alabilen açık hücreli hafifleştirilmiş agregalardan, volkanik ve yapay taşlardan, inorganik maddelerden oluşur. Su ile karıştırıldığında harç formunu alan yapısı ile ısı, ses, yangın yalıtımı sağlayan, nem, küf ve mantar oluşumunu engelleyen doğal bir yalıtım şapıdır.

KULLANIM ALANLARI

Açık çatı ve teraslarda, bodrum kat döşemelerinin altında, eğitimli beton çatılarda, temel perde duvarlarında, ıslak zeminlerde fayans altında ısı, su, ses, yangın, nem ve rutubeti önlemek amaçlı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

HAZIRLANIŞI

50 lt bir kap içerisine istenilen malzeme kıvamına göre 11 ile 12 litre temiz su ile torbanın tamamı tek seferde kullanılmak şartıyla mikser, betonyer, pistonlu sıva makinaları vb. araçlar vasıtasıyla 5 dakika karıştırılmalıdır. Karışım yapılacak kabın içerisine konulmalıdır. Karışım tavsiye edilen sürede bittikten sonra, malzeme homojenliği açısından 2-3 dakika beklenmelidir.

UYGULAMA

Ön hazırlık çalışmaları yapılan yüzeye karıştırma ve dinlendirme sürelerine uyularak hazırlanan malzeme yüzeye mala veya pistonlu kara sıva makinesi ile uygulanabilir. İstenilen kalınlık ( en az 3 cm olmak şartıyla ) anolar kullanılarak iki seferde elde edilir. Tek seferde elde edilen kalınlıkta çatlama, sarkma veya dökülme olabilir. İlk kat ile son kat arasında 24 saat beklenilmelidir. Son kat uygulama yapıldıktan sonra anolar çıkarılarak yerleri doldurulmalıdır ve yüzey tirfillenerek boya veya diğer dekoratif ürünler uygulanabilir hale getirilmelidir. Tam kuruma 25 C 48 saat, test kuruması 25 C 28 gündür.